Nyt fra Cereda

Vi er nu medlem af det Nordiske Regnskabsforbund

I Cereda er vi blevet medlem af det Nordiske Regnskabsforbund (Nordic Accounting Federation, NAF) og vi glæder os til at samarbejde tættere med vores søsterorganisationer i de andre nordiske lande. Allerede i denne uge havde vi et godt og inspirerende møde med Regnskap Norge, hvor vi delte erfaringer om muligheder og udfordringer indenfor branchen. Billedet er fra vores besøg.

Medlemskabet af NAF er et led i Cereda’s mål om at garantere kvalitet og få indført certificering af fagfolk i regnskabsbranchen i Danmark. Hvad NAF-medlemskabet indebærer kan du læse nærmere om i denne pressemeddelelse.

23. april 2022

Del nyhed:

Flere nyheder

NSRS får nyt navn og er opdateret

Bæredygtighedsrapportering bliver stadig vigtigere og giver store konkurrencefordele for regnskabsvirksomheder og deres kunder. Sammen med vores søsterorganisationer i Norge, Finland og Sverige har Cereda udviklet

Read More